Migren Tedavisinde Yeni Yöntem: Migren Aşısı

Dünya çapında oldukça yaygın şekilde görülen Migren hastalığına karşı yeni bir tedavi yöntemi bulundu. Geliştirme çalışmaları 10 yıldır devam eden, yurt dışında ise 3 yıldır kullanılan migren aşısını şimdi kliniğimize gelerek kolayca yaptırabilirsiniz. 

İlk kez Dünya Başağrısı Kongresi’nde tanıtılan migren aşısı, ardından Dünya Sağlık örgütü tarafından onaylanarak kullanıma sunuldu. Bu yıl da Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de kullanımına onay verildi. Aşı, migren ağrısına neden olan CGRP moleküllerini bloke ederek migren ağrısını daha başlamadan engelliyor. Bu aşı daha önce uygulanan ve ağrıyı bastıran veya erteleyen tedavilerin aksine, migrene karşı özel olarak geliştiridi. 

Migrene genetik yatkınlığınız varsa ve yaşam tarzınızdan dolayı uykusuzluk, açlık ve strese mağruz kalıyorsanız, ayda 4 ve üzeri migren atağı geçiriyorsanız migren aşısı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Migren aşısı ile çalışma verimliliğiniz artacak, konsantrasyon sorunlarınız bitecek ve sosyal hayatınız tekrar düzene girecektir.

Migren aşısı son teknoloji ürünü olup yan etki oranı da oldukça düşük bir tedavidir. Yine de kişiden kişiye değişmekle birlikte aşı yapılan bölgede kızarıklık, baş dönmesi, kabızlık, nezle gibi yan etkiler görülebilmektedir. 

Aşı, ayda 4 ve üzeri migren atağı yaşayanlara tavsiye ediliyor. Aşının doğru zamanda doğru kişiye uygulanması gerekiyor, bu şekilde en iyi sonuç alınıyor. 12 ay boyunca, ayda bir deri altına (koldan) enjeksiyon şeklinde yapılıyor. 

Kliniğimize gelerek hastane kalabalığına girmeden, sıra beklemeden, uzman doktor gözetiminde kolayca migren aşınızı yaptırabilirsiniz. Aşı yapıldıktan sonra, alerjik reaksiyon görülme riskine karşı yarım saat kadar gözetim altında beklemeniz tavsiye edilmektedir.

Blog
14 Mayıs 2021 #Polinöropati
Diş Sıkma (Bruksizm) Tedavisinde Masseter Botoks Uygulaması
Devamını Oku
10 Temmuz 2021#Epilepsi
Uzun süreli ağrılara dikkat edin, fibromiyalji olabilir!
Devamını Oku
24 Şubat 2021#Vertigo
Kronik Migren Ağrılarını Botoks İle Kolayca Çözün!
Devamını Oku
4 Haziran 2021 #Migren
Karpal Tünel Sendromu
Devamını Oku
Ginza Lavinya Park A Blok D:25, Barış Mahallesi Beylikdüzü Caddesi Beylikdüzü / İstanbul
0212 871 08 25
0546 202 22 22
Kişisel Verileri Koruma Kanunu